zo 27 sep
11.00 — 11.45
Dit concert zit in het thema-passepartout en proeverij-passepartout. Kijk op Passepartouts 2026 om te zien wat er nog meer in deze passepartouts zit.
In de liederencyclus They Have Waited Long Enough vertellen het RagazzeQuartet, Katharine Dain (sopraan) en een wisselend solo-instrument opnieuw de verhalen van historische en mythologische vrouwen.
Dit concert uit de cyclus vertelt de verhalen van Circe, Penelope en Medea, vrouwen die allemaal voorkomen in Homeros’ Odyssee. In nieuwe composities van Aftab Darvishi, Calliope Tsoupaki en Annelies van Parys op teksten van Gaea Schoeters worden de verhalen van elk van deze mythologische vrouwen vanuit een ander perspectief verteld, waardoor ze worden getransformeerd van hysterische, passieve of moordzuchtige vrouwen tot meer genuanceerde personages.
Het project komt voort uit een samenwerking tussen Katharine Dain, RagazzeQuartet en Festival Wonderfeel en kent tot nu toe drie edities. Voor elke editie componeerden drie vrouwelijke componisten een werk voor sopraan, strijkkwartet en een solo-instrument instrument over een vrouw uit de mythologie of geschiedenis. Ook alle liedteksten zijn van vrouwen. Zij geven een stem al deze vrouwen die nu – eindelijk – hún verhaal mogen vertellen.
Elk lied combineert sopraan en strijkkwartet met een door de componist gekozen solo-instrument dat het karakter weerspiegelt van de vrouw wier verhaal wordt verteld. Zo koos Calliope Tsoupaki de qanun als solo-instrument voor Penelope, omdat zij de klank ervan associeert met de zee, wat een zekere leegte oproept die het wachten symboliseert.Tijdens dit festival zijn ook de twee andere edities van They Have Waited Long Enough te horen, namelijk They Have Waited Long Enough – Mother Shipton, Hecate en Maria San Juan de Garonda op vrijdag 25 september om 11:00 uur en They Have Waited Long Enough – Kassia, Suat Derviş en Şahmaran op zaterdag 26 september om 11:00 uur.
Tijdens festival September Me vindt tenslotte óók de release plaats van de cd die Ragazze Quartet, Katharine Daine en de solisten opnamen. Details hierover worden gepubliceerd op de website, via de nieuwsbrief en op onze social media-kanalen.
Repertoire en musici
They Have Waited Long Enough – Circe, Medea en Penelope
- Never Belonged (Circe) voor sopraan, strijkkwartet en duduk – Aftab Darvishi (compositie) en Gaea Schoeters(tekst)
- Medea voor sopraan, strijkkwartet en klarinet – Annelies van Parys (compositie) en Gaea Schoeters (tekst)
- Penelope voor sopraan, strijkkwartet en qanun – Calliope Tsoupaki (compositie) en Gaea Schoeters (tekst)
Uitvoerenden:
Katharine Dain – soprano
Ragazze Quartet
Raphaëla Danksagmüller – duduk
Anna Voordewind – klarinet
Osama Abdulrasol – qanun
Credits
Concept – Tamar Brüggemann, Wonderfeel
Coproductenten THWLE I: Lunalia, Wonderfeel, Antwerp Liedfest, Mittelfest, November Music, OranjewoudFestival
Met dank aan Fonds Podiumkunsten en European Fund for Emerging Artists