Bier Brahms Borrelplank

Ella & Nicolas van Poucke

cello & piano

di 14 okt 2025

20.15 — 21.40

Sint Aegtenkapel
Los ticket
€27,50 incl. (normaal) biertje en borrelplank achteraf / regulier

€25,50 incl.(normaal) biertje en borrelplank achteraf / CJP

Dit concert heeft een pauze.

Na afloop van dit concert, kun je nagenieten met een borrelplank en een (normaal) biertje. Dit zit bij de prijs inbegrepen.

Een intiem kamermuziekconcert van wereldklasse in de Sint Aegtenkapel.

Tijdens het eerste concert in de serie Bier, Brahms, Borrelplank spelen cellist Ella van Poucke en pianist Nicolas van Poucke de twee monumentale cellosonates van Johannes Brahms, afgewisseld met de virtuoze Variations Concertantes van Mendelssohn. Opgegroeid in een muzikaal gezin, weten deze zus en broer je te raken met intense, diepgaande en poëtische interpretaties.

Ella van Poucke
De Nederlandse celliste Ella van Poucke wordt geprezen om haar muzikale integriteit, haar feilloze instrumentale vaardigheden en haar podiumprésence en intensiteit. Ze behoort tot de top van de huidige generatie cellisten. Sinds haar debuut in het Concertgebouw op op tienjarige leeftijd heeft Ella concerten gegeven in toonaangevende concertzalen in binnen- en buitenland en heeft ze talloze prijzen gewonnen. Als solist trad ze op met vele grote orkesten in Europa en gaf ze op de Cello Biënnale de première van het voor haar geschreven celloconcert van de Finse componist Uljas Pulkkis. Ook als kamermusicus heeft ze een rijke staat van dienst. Tevens geeft ze veelvuldig recitals, onder andere met haar broer pianist Nicolas van Poucke. Ella bespeelt een Maggini-cello uit 1620 die haar door een anonieme weldoener ter beschikking is gesteld.

Nicolas van Poucke
Meesterpianist Nicolas van Poucke, door De Volkskrant geprezen als “een ware dichtende
musicus”, staat bekend om zijn diepgaande en poëtische interpretaties. Hij treedt wereldwijd op en was te gast in vooraanstaande zalen zoals het Concertgebouw Amsterdam, de Berlin Philharmonie en de Royal Festival Hall in Londen. Zijn recitals vormen de kern van zijn muzikale leven, met twee vaste optredens per jaar in Het Concertgebouw. Als solist speelde hij met onder meer het Nederlands Kamerorkest en het Chineke! Orchestra, waarmee hij zijn debuut maakte in de Royal Festival Hall in Londen. Zijn discografie omvat de groeiende serie The Schumann Collection en direct-to-disc albums met Beethoven en Chopin. Van Poucke groeide op in een muzikaal gezin en studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam bij David Kuyken en Jan Wijn. Daarnaast kreeg hij artistieke begeleiding van Martha Argerich, Murray Perahia en Alfred Brendel.

credits
cello Ella van Poucke
piano Nicolas van Poucke

programma
Johannes Brahms sonate nr. 1 voor cello en piano in e-klein op. 38
— pauze —
Felix Mendelssohn variations concertantes voor cello en piano op. 17
Johannes Brahms sonate nr. 2 voor cello en piano in F-groot op. 99

Bier, Brahms, Borrelplank

Viermaal Brahms, in vier verschillende jasjes en uitgevoerd door internationale topmusici. In het eerste concert van de serie spelen zus en broer Ella (cello) en Nicolas (piano) van Poucke de twee Brahms sonates voor cello en piano en de Variations Concertantes van Mendelssohn. De virtuoze Griekse pianist Vassilis Varvaresos speelt zijn recital Aimez-vous Brahms met stukken van Brahms, Liszt en Schumann. Sopraan Elizabeth Hetherington (winnaar van de Nederlandse Muziekprijs) en de Italiaanse pianist Paolo Gorini spelen een programma over legendes, waarin Brahms, Schumann maar ook Ierse volksliederen voorbijkomen. Tot slot sluit het Animato Kwartet de serie af met Brahms tweede strijkkwartet en kwartetten van Mozart en Webern.

Na afloop van de concerten in de serie Bier, Brahms, Borrelplank, kun je nagenieten met een borrelplank en een (normaal) biertje. Dit zit bij de prijs inbegrepen.

De serie Bier, Brahms, Borrelplank is een samenwerking tussen Flint en September Me, muziekfestival voor ontdekkers en verdwalers, 25 – 28 september 2025. September Me artistiek leider Ragazze Quartet stelde het programma samen.
Nieuwsbrief Website by HOAX Amsterdam