September Me Academie

Terug naar overzicht

Claire Bleumer (Cello Octet) / Calefax

Kamermuziekworkshop + Out-of-the-Box workshop

zo 28 sep 2025

10.00 — 13.30

Eemhuis

10:00 – 11.30 | workshop 1
11.30 – 12.00 | pauze
12:00 – 13.30 | workshop 2

Kosten: €200 per ensemble, voor 2 workshops.
We bieden de workshop kosteloos aan wanneer het deelnemende ensemble wil toezeggen een optreden te verzorgen in een aan September Me verbonden verzorgingstehuis of zorginstelling.

Een unieke bundel van een kamermuziekworkshop verzorgd door Claire Bleumer van Cello Octet Amsterdam en een Out-of-the-Box workshop door een rietblazer van Calefax.

Aanmelden kan t/m 31 juli 2025. Wij sturen een ontvangstbevestiging en laten z.s.m. weten of je ensemble is geselecteerd voor deelname. Je ontvangt dan ook verdere informatie over voorbereiding, betaling etcetera.

Cello Octet Amsterdam is een avontuurlijk collectief van cellisten dat nieuwe muziek en interdisciplinaire optredens vertegenwoordigt. Het Octet is een begrip geworden in de hedendaagse muziekwereld door samenwerkingen met componisten als Philip Glass, Sofia Gubaidulina, Arvo Pärt, Theo Loevendie, Nyokabi Kariũki, Sarah Davachi, Michael Gordon en Kate Moore. De cellisten hebben zich ontpopt tot een hecht kamermuziekensemble van wereldklasse.
Cellist Claire Bleumer zal de kamermuziekworkshop verzorgen.

Calefax is anno nu een gevestigde waarde in de muziekwereld. De blijvende nieuwsgierigheid en de open presentatie maken onophoudelijk van elk optreden een frisse reis door stijlen, tijden en genres. In deze workshop wordt je ensemble meegenomen in het maakproces van Strandbeest Zingt – en  algemener over hoe je als musicus een multidisciplinair project begint. Deze Out-of-the-Box workshop wordt verzorgd door één (ntb) Calefaxer.

Aanmelden

"*" geeft vereiste velden aan

Minimaal 2 musici, naam + instrument
Niveau ensemble*
Nieuwsbrief

Cello Octet Amsterdam

Cello Octet Amsterdam is een avontuurlijk collectief van cellisten dat staat voor nieuwe muziek en interdisciplinaire voorstellingen. In de hedendaagse muziekwereld is het Octet een begrip geworden, onder andere door samenwerkingen met componisten als Philip Glass, Sofia Gubaidulina, Arvo Pärt, Theo Loevendie, Michael Gordon, Kate Moore en Nyokabi Kariũki. Arvo Pärt zei na de première van zijn eerste stuk voor het Octet: “Het Octet is goud waard, ik heb dit ensemble 10 jaar te laat ontdekt.” De cellisten manifesteren zich als een hecht kamermuziekensemble van wereldklasse, maar ook als baanbrekende performers in voorstellingen als Cellokrijgers (coproductie met Oorkaan), of als rockband in Sgt. Pepper’s Lonely Cello Band. Vanuit de overtuiging dat musici middenin de samenleving staan stelt het Octet graag existentiële vragen centraal. Vaak in samenwerking met componisten, theatermakers, choreografen en maatschappelijke organisaties. Zo ging het Instant drieluik (co-producties met Via Berlin) over actuele onderwerpen zoals de consumptiemaatschappij, mensenhandel en eenzaamheid.

Cello Octet Amsterdam is Alistair Sung, Claire Bleumer, Esther Torrenga, Geneviève Verhage, Rares Mihâilescu, René van Munster, Sanne Bijker en Sanne van der Horst.
website

Calefax

1985 vonden vijf scholieren een nieuw muziekgenre uit: het rietkwintet. Een baanbrekende combinatie van hobo, klarinet, saxofoon, basklarinet en fagot. Als Calefax zetten ze de toon en veroverden ze de wereld. Ruim 70 rietkwintetten traden in hun voetsporen. Calefax is anno nu een gevestigde waarde in de muziekwereld. De blijvende nieuwsgierigheid en de open presentatie maken onophoudelijk van elk optreden een frisse reis door stijlen, tijden en genres. |

'Vijf uiterst begaafde Nederlandse mannen, die het rietkwintet tot welhaast de beste muzikale vorm ter wereld maakten.'
– The Times
website
Nieuwsbrief Website by HOAX Amsterdam